Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Balet i Rytmika dla Dzieci

     W trakcie zajęć dzieci poznają magiczny świat tańca i baletu. Poprzez rozmaite gry i zabawy taneczne uczą się podstawowych póz baletowych, pracy stóp oraz rąk, ćwiczą koordynację ruchową i kształtują poczucie rytmu. Dużą uwagę zwraca się tu na kształtowanie prawidłowej postawy oraz dostosowanie ćwiczeń i zabaw do wieku dzieci.

Zajęcia prowadzone są przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu oraz przy muzyce na żywo pianino/keyboard.

    

Ważną rolę przy nauczaniu różnych technik tanecznych w młodym wieku odgrywa RYTMIKA, której również na naszych zajęciach nie zabraknie :-)

Zajęcia rytmiczne również prowadzone są przy wykorzystaniu m.in. instrumentów perkusyjnych.

Grupa gimnastyczno-baletowa - gimnastyka artystyczna połączona z nauką tańca klasycznego. Na zajęciach dzieci uczą się ćwiczeń baletowych (klasyka, skoki, piruety, itp.), elementów akrobatycznych (mostki, stanie na rękach, przewroty, przerzuty, itp.) Zajęcia wpływają na: - rozwój fizyczny – poprawiają wydolność organizmu, gibkość i koordynacje ruchową, uelastyczniają ciało. - rozwój psychiczny – uczą koncentracji, poprawiają pamięć, kształtują wrażliwość na piękno, muzykę i ruch, pozwalają rozładować napięcie emocjonalne i odreagować stres.

GRUPY WIEKOWE KURSANTÓW:

I GRUPA WIEKOWA: 3 - 4 lat

II GRUPA WIEKOWA: 5 -7 lat

III GRUPA WIEKOWA: 8 - 12 lat

  

 

 

WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW:

1. Prosimy by Dzieci uczęszczające na nasze zajęcia były ubrane "swobodnie" tzn. aby strój nie krępował dzieciom ruchów. Prosimy również rodziców dziewczynek by nie zakładać swoim Pociechom rajstop gdyż są one zbyt śliskie - a dla Nas najważniejsze jest bezpieczeństwo Naszych Małych Kursantów :-)

2. Na zajęciach dzieci powinny mieć ze sobą 2 pary skarpetek: zwykłe i z powłoka antypoślizgową !!! (skarpetki z powłoką antypoślizgową są niezbędne do wykonywania ćwiczeń akrobatycznych na materacach).

 

 

 

pixel